Jak pečovat o svíčku

Jak pečovat o svíčku

Co je to vlastně svíčka? Je to jednoduchý zdroj světla používaný už od starověku, podle historiků se první svíce objevily už před 3000 lety př.n.l. Nejprve se svíčky vyráběly z různých materiálů jako byl rybí či ovčí tuk, postupem času ho nahradil parafín, ale v dnešní době už hodně lidí ví, že to není to pravé pro tvoje zdraví. Jestliže pálíš svíčky doma častěji, měl/a by ses zaměřit na přírodní materiály, které neškodí našemu zdraví. Mezi nejčastěji používané vosky patří sójový, který najdeš v mých svíčkách, dále pak kokosový, včelí, slunečnicový či olivový.

Konkrétně sójový vosk je přírodním materiálem, skvěle se snoubí s různými esencemi a pomaleji a déle hoří, tedy v případě, že se správně staráš o knot ????

Zásadními pravidly jsou:

  • Když poprvé zapaluješ svíčku, nechej ji rozhořet po celém jejím povrchu, aby se nevytvářely tzv. vyhořelé voskové tunely, které by tě při dalších zápalech obraly o spoustu vosku ????
  • Vosk udržuj v čistotě.
  • Před opětovným zapálením nezapomeň na to nejdůležitější, a to zastřihnout ohořelou část knotu (na eshopu mám k dispozici zastřihovače knotů). V případě bavlněného knotu je to taková ta ohořelá bambulka nahoře ????, v případě dřevěného knotu stačí ulomit ohořelý vršek, jde to krásně prsty.
  • V zásadě platí, že by měla svíčka hořet 2-3 hodiny maximálně, aby byl plamen pod kontrolou, nebyl příliš vysoký a nekouřilo se z něj.
  • V neposlední řadě dej pod každou svíčku ještě podložku, někdy rádi zapomínáme, že nám doma hoří svíčka …. Uff :D 

Teď už ses stal/a svíčkovým majstrem a nezbývá nic jiného než ti popřát krásnou relaxaci a příjemnou vůni při pálení magických svíček.

Jinak moje poslední rada zní, zapaluj svíčky sirkami, přijde mi to vůči ohni úctivější ????