Novinky

Něco o mě
Něco o mě

Ahoj,

dovol mi, abych se Ti představila.

Jmenuji se Martina Cvilinková. S mým manželem mám dvě krásné děti, holčičku a chlapečka. Syn chodí do třetí třídy a dcera je v předškolním věku. Moje podnikání začalo před třemi lety, když jsem přemýšlela, jak dobře skloubit práci s dětmi.

Jsem vystudovaná učitelka pro druhý stupeň (zde jsem působila zatím pouze na praxích).Tři roky jsem po škole pracovala pro internetový kosmetický obchod a byla jsem tam spokojená. Příjemná práce v přátelském kolektivu, ale momentálně pro mě příliš vzdálená (hlavně tedy počtem kilometrů).

Dlouhou dobu se zajímám o různé formy relaxace a ráda už tak sedmým rokem cvičím jógu, praktikuji dechová cvičení a chodím na delší procházky. Myslím si, že je důležité umět relaxovat, najít si pro sebe denně alespoň chvilku, udělat si něčím radost, usmát se a vnímat co nejvíce pozitivních vibrací. Ráda si večer sednu nebo si napustím vanu a zapálím si vonnou svíčku. A zde byl ten okamžik, že jsem si řekla, že mi to vše dává smysl a vlastně tvorba aromatických svíček by mě hrozně bavila. 

Začala jsem koukat na náš trh, na web a velice mě zaujaly svíčky ze sójového vosku a to proto, že není škodlivý pro lidské tělo a pomaleji se vypaluje. Miluji esenciální oleje a relaxaci, která je s nimi spojená. 

Já i manžel máme rádi nevšední interiérové doplňky. V poslední době se do popředí v domácnosti dostává beton a pro mě to byla výzva… začala jsem s pomocí manžela zkoušet různé formy, varianty betonu, příměsy a po několika nepodařených pokusech byla nádoba na svíčku na světě. Poté tvorba loga, reklamních předmětů a polepů… celkem dlouhá cesta, která ale stála za to! Ke svíčkám jsem postupně začala vytvářet i betonové doplňky, které dělají radost ve vašem interiéru. Ať už jsou to vázy, podtácy, andělé, misky na šperky nebo stojany na vonné tyčinky…. 

Teď mi samotná výroba dělá obrovské potěšení a jsem šťastná, že moje betonová tvorba udělá radost hlavně Tobě!

Martina

Číst článek
Beton do každé domácnosti
Beton do každé domácnosti

Beton do každé domácnosti

MILUJEŠ BETON?!

Já ano! Je to krásný přírodní materiál! V dnešní době velice stylová záležitost, která Ti doma vykouzlí nevšední interiér! Řekla bych, že dnes už jde z betonu snad cokoliv! Konkrétně mě uchvátily betonové formy na svíčky, které mají po vypálení vosku další využití, betonové misky, podtácky na šperky, kosmetiku, prostě co tě napadne ????Krásná květina v betonové váze či betonovém květináči je fakt kouzelná a skvěle zapadne snad do každé domácnosti či zahrady.

Kdybych si mohla zařizovat novou koupelnu, tak si myslím, že bych do ní zakomponovala betonovou stěrku, přijde mi to nevšední, náklady nejsou vysoké a má to svoje kouzlo!

Beton si zkrátka na nic nehraje, je jednoduchý, čistý, osobitý. Krásně se kloubí se dřevem, kovem či sklem. Na sto procent jde o nadčasovou záležitost a věř tomu, že pokud si z betonu něco pořídíš, přijde k tobě návštěva, tak bude koukat a hned se začne ptát, odkud to máš, že je to jedním slovem pecka!

K tomu, aby ti betonové výrobky ladili do tvého interiéru se dnes využívá nejrůznějších pigmentů, příměsí a ty si tak můžeš volit produkty, které ti padnou do oka a prostě ti budou do tvé domácnosti sedět jak prdel na hrnec!

Budu se těšit příště.

Martina ????

Číst článek
Jak pečovat o svíčku

Jak pečovat o svíčku

Co je to vlastně svíčka? Je to jednoduchý zdroj světla používaný už od starověku, podle historiků se první svíce objevily už před 3000 lety př.n.l. Nejprve se svíčky vyráběly z různých materiálů jako byl rybí či ovčí tuk, postupem času ho nahradil parafín, ale v dnešní době už hodně lidí ví, že to není to pravé pro tvoje zdraví. Jestliže pálíš svíčky doma častěji, měl/a by ses zaměřit na přírodní materiály, které neškodí našemu zdraví. Mezi nejčastěji používané vosky patří sójový, který najdeš v mých svíčkách, dále pak kokosový, včelí, slunečnicový či olivový.

Konkrétně sójový vosk je přírodním materiálem, skvěle se snoubí s různými esencemi a pomaleji a déle hoří, tedy v případě, že se správně staráš o knot ????

Zásadními pravidly jsou:

  • Když poprvé zapaluješ svíčku, nechej ji rozhořet po celém jejím povrchu, aby se nevytvářely tzv. vyhořelé voskové tunely, které by tě při dalších zápalech obraly o spoustu vosku ????
  • Vosk udržuj v čistotě.
  • Před opětovným zapálením nezapomeň na to nejdůležitější, a to zastřihnout ohořelou část knotu (na eshopu mám k dispozici zastřihovače knotů). V případě bavlněného knotu je to taková ta ohořelá bambulka nahoře ????, v případě dřevěného knotu stačí ulomit ohořelý vršek, jde to krásně prsty.
  • V zásadě platí, že by měla svíčka hořet 2-3 hodiny maximálně, aby byl plamen pod kontrolou, nebyl příliš vysoký a nekouřilo se z něj.
  • V neposlední řadě dej pod každou svíčku ještě podložku, někdy rádi zapomínáme, že nám doma hoří svíčka …. Uff :D 

Teď už ses stal/a svíčkovým majstrem a nezbývá nic jiného než ti popřát krásnou relaxaci a příjemnou vůni při pálení magických svíček.

Jinak moje poslední rada zní, zapaluj svíčky sirkami, přijde mi to vůči ohni úctivější ????

Číst článek
3 položek celkem